Yılın en ucuz elektrikli sıfır araba modellerinden biri olan ve segmentinin en ucuz fiyatlı aracı olarak dikkatleri üzerine çeken Renault Zoe modelinin güncel fiyatları ve önemli özellikleri açıklandı. Son yıllarda elektrikli otomobillere olan ilginin artmasıyla birlikte yeni nesil elektrikli otomobil satışlarında dikkat çeken artışlar yaşanmaya başladı. Ülkemizde dikkat çeken elektrikli otomobillerden biri olan Renault Zoe, son yıllarda hızla büyüyen bir satış oranlarıyla ilgi odağı olmaya devam ediyor.

2024 model Renault Zoe, elektrikli bir motor seçeneğiyle satışa sunulmaktadır. B segmentinde yer alan bu Hatchback modelinde önden çekişli 1 vitesli otomatik bir şanzıman bulunmaktadır. Performans açısından son derece güçlü olan ve iyi bir çekiş gücüne sahip olan bu araçta 135 beygir ve 245 tork bulunmaktadır. Bu fiyata satın alınabilecek en iyi performans özelliklerine sahip araçlardan biri olan Renault Zoe, 9,5 saniyede 0’dan 100 km hıza çıkabilmektedir. Aracın maksimum hızı ise yaklaşık 140 km civarındadır.

2024 Renault Zoe Menzil ve Şarj Süresi

  • Menzil: 386 km
  • Şarj süresi: AC şarj ile 135 dakika
  • Hızlı şarj süresi: DC hızlı şarj ile 65 dakika
  • Batarya kapasitesi: 52 kWh
  • Elektrikli motor gücü: 100 kW
  • Elektrik motoru maksimum tork: 245 Nm
  • Elektrik motoruyla maksimum hız: 140 km/h

Elektrikli araçlarda en çok dikkat edilen unsur araçların menzil mesafesidir. Renault Zoe 2024 modelinde 386 km.lik son derece iyi bir menzil bulunmaktadır. Fiyat açısından son derece iyi olan bu araç özellikle sunduğu uzun menzil ve yüksek performans değerleriyle görülmesi gereken sıfır elektrikli arabalar içerisinde yer almaktadır.

Renault Zoe 2024 Fiyat Listesi

  • 2024 Renault Zoe Intense 80 kW Z.E. 50: 1.040.000 TL
  • 2024 Renault Zoe Intense R135: 1.448.900 TL

Hız sabitleme ve sınırlama, start&stop sistemi, ESP denge kontrol sistemi, yokuş kalkış destek sistemi, şerit takip sistemi, patinaj önleme sistemi gibi önemli güvenlik detaylarına sahip olan Renault Zoe, güvenlik özellikleri açısından son derece önemli özellikler sunmaktadır. 2024 Zoe modeli hatchback araçlar arasında da en iyi bagaj alanı sunan modellerden biridir. Araçta 338 litrelik bir bagaj alanı bulunmaktadır.

Güvenlik bağlamında EuroNCAP verilerinden 5 yıldız alan bu araç özellikle yenilikçi donanım özellikleri açısından konforunuzu artıracak birçok önemli özellikle satışa sunulmaktadır. Araçta 7 inç navigasyon ve geri görüş kameralı multimedya ekranı standart olarak sunulmaktadır. Otomatik klima, USB girişleri, bluetooth telefon bağlantısı, ön ve arka park sensörleri gibi sürüşünüzü kolaylaştıracak birçok donanım ile satışa sunulmaktadır. Siz de bu araca sahip olmak için Renault Showroomlarına uğrayabilirsiniz.