Fiat markasının hafif ticari araç segmentinde yer alan modeli olan Doblo, yenilenen tasarımıyla birlikte elektrikli motor özelliğiyle de satışa sunulmaya başlandı. Klasik Doblo formatının dışına çıkarak yeni bir tasarım anlayışıyla piyasaya sürülen Doblo modeli, 2024 versiyonlarında elektrikli olarak da satışa sunulmaya başlandı. 2024 elektrikli Doblo modeli kısa sürede şarj olabilen bir batarya ve güçlü bir performans sergileyen bir motor özelliğiyle satışa sunulmaktadır.

Tasarım açısından yenilenen E-Doblo modeli, kokpit alanında da son derece gelişmiş teknolojilere sahiptir. Kullanıcı odaklı bu teknolojilere sahip olan bu araç hem ticari olarak hem de geniş aileler için ideal seçenekler arasında yer almaktadır. Binek araç konforunu elektrikli bir motor ile yaşayabileceğiniz bu araç 2024 yılının en popüler ticari araç modelleri arasında yer almaktadır.

Fiat E-Doblo 2024 Motor Özellikleri

Elektrikli Doblo modelinde 100 kW’lık bir motor bulunmaktadır. 100 kW’lık motor özelliğinde 136 beygir ve 260 torkluk bir güç bulunmaktadır. Turbo benzinli ve dizel motorlar gibi son derece iyi bir çekiş gücüne sahip olan bu aracın performansı da son derece iyidir. Araç hızlı bir ivmelenmenin yanında rampalarda da hızlı bir tepki veren son derece iyi bir motora sahiptir. Elektrikli olarak üretilen bu aracın performans değerleri son derece başarılıdır. Sürücülerin her koşulda rahatlıkla yol almasını sağlayan bir performans değerine sahiptir.

Yeni E-Doblo 2024 Modelinin Menzili

Yeni E-Doblo’nun 50 kWh’lik bataryası, sürücülere 280 km’ye kadar menzil sunmaktadır. Bu, günlük kullanım ihtiyaçlarını karşılamak ve uzun mesafeli seyahatlerde rahatlıkla kullanabilmek için ideal bir menzil olarak karşımıza çıkmaktadır. Elektrikli araç teknolojisinin gelişimi ile birlikte, E-Doblo’nun menzilinin gelecekte daha da artması kullanıcıların bu aracı tercih etmesini sağlayacaktır. Bu kapsamda 2024 yılının sonlarına doğru 450 km menzil sunan 150 kW’lık bir motor da satışa sunulacaktır.

2024 model E-Doblo’nun 50 kWh’lik bataryası, hızlı şarj özelliği sayesinde %80 doluluk seviyesine sadece 30 dakikada ulaşabilmektedir. Bu kapsamda özellikle şehir içi ticari işlerde kolay bir şarj olma süresi sunduğunu söyleyebiliriz. Araçtaki 280 km’lik menzil esnaflar için işi kolaylaştırabilecek bir yapıya sahiptir. Özellikle 30 dakikada 250 km civarında yol gidebilecek bir menzile ulaşmaktadır.

2024 Fiat E – Doblo Maxi 100kW (136hp) 260Nm modeliyle satışa sunulan bir araçtır. Sadece bir donanım paketiyle satışa sunulan ve güçlü bir performans özelliğine sahip olan 2024 elektrikli Fiat E-Doblo modelinin fiyatı 1.389.000 olarak belirlenmiştir. Fiyat performans açısından beklentileri karşılayabilecek önemli hafif ticari araç modellerinden biridir. Konfor odaklı geniş iç mekânıyla ilgi görmeye devam eden bu aracı yakından incelemek için Fiat bayilerine uğrayabilirsiniz.