Yılın en dikkat çeken D segment sedan modellerinden biri olarak satışa sunulan Honda Accord, üst düzey performans ve son derece beğenilen tasarım özellikleriyle 2024 yılının en dikkat çeken modellerinden biri olarak satışa sunulmaya devam ediyor. Turbo benzinli bir motora sahip olan bu araç üst düzey bir performans özelliğine sahiptir. 2022 yılından beridir aynı kasa ve motor özelliğiyle satışa sunulan yeni Honda Accord modelinin tüm versiyonlarında tam otomatik şanzıman özelliği bulunmaktadır. Özellikle yol tutuşunda en güvenilir sedan modelleri arasında yer alan bu araç 4X2 önden çekişli bir otomobil modelidir.

Honda Accord modelinin tüm versiyonlarında 1498 cc silindir hacmi ve 4 silindir bulunmaktadır. Direkt enjeksiyonlu turbo PGM-FI programlanmış yakıt enjeksiyon sistemine sahip olan bu araçta performans odaklı bir motor bulunmaktadır. Honda Accord 2024 modellerinde 190 HP beygir gücü ve 260 Nm azami tork bulunmaktadır. Bu değerler ışığında araç 8,9 saniyede 0-100 km seviyesine ulaşırken maksimum saatte 190 km hız yapabilmektedir. Bu özellikleri göz önüne aldığımızda araç performans odaklı bir motora sahip olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Honda Accord 2024 Fiyat Listesi

  • Accord Executive 1.5L VTEC Turbo Benzin Otomatik: 2,089,500 TL
  • Accord Executive+ 1.5L VTEC Turbo Benzin Otomatik: 2,234,000 TL

Performans ve tasarım açısından son derece mükemmel sedan modellerinden biri olarak satışa sunulan bu araç yakıt tüketimi açısından bütçenizi zorlayacak bir yakıt tüketimine sahiptir. Aracın şehir içi tüketimi 10,3 litre, şehir dışı 6,2 litre, karma tüketim değeri ise 7,3 litre ölçülmüştür. Ayrıca araçta 56 litrelik bir yakıt deposu bulunmaktadır. Donanım açısından da birçok önemli teknolojik özelliğe sahip olan bu araç son derece konforlu bir sürüş keyfi sunmaktadır.

EuroNCAP verilerine baktığımızda çocuk yolcu güvenliğinde %79, yetişkin yolcu güvenliğinde %86, güvenlik ekipmanlarında %86’lık iyi bir veriye sahipken yaya güvenliğinde %54’lük bir değere sahiptir. EuroNCAP verilerinden 5 yıldız almış bir araçtır. Donanım açısından da birçok özelliğe sahip olan 2024 Honda Accord modelinde hız sabitleme ve sınırlama, yokuş kalkış desteği, şerit takip asistanı, elektrikli park freni, elektrikli açılır tavan camı, LED gündüz ve fren farları, otomatik yanan farlar gibi önemli özelliklere sahiptir.

2024 Honda Accord modelinin teknolojik detaylarına baktığımızda bu araçta çift bölgeli otomatik klima, kumandadan ayarlanabilir müzik sistemi tuşları, deri koltuk, ön ve arka kol dayama, 8 inç multimedya ekran, telefon bağlantısı, dijital gösterge paneli gibi önemli konfor özellikleri standart olarak sunulmaktadır. Siz de yeni Accord 2024 modeli için Honda bayilerine uğrayarak aracı daha yakından tanıma fırsatı yakalayabilirsiniz.