2024 yılının en dikkat çeken Sedan araçları arasında yer alan Honda Civic modelinin tüm detayları açıklandı. Özellikle yenilenen tasarım ve kokpit alanıyla tüm dikkatleri üzerine çeken bu araç daha iyi bir yol tutuşuna kavuştu. Performans odaklı bir motor özelliğiyle satışa sunulan 2024 Honda Civic modelinde farklı donanım seçenekleri bulunmaktadır. 4 farklı versiyona sahip olan 2024 Civic modelinde ayrıca gümüş gri, kiraz kırmızısı, kristal siyahı, meteor grisi, platin beyazı ve sis mavisi olmak üzere 6 farklı renk seçeneğiyle satışa sunulmaktadır.

2024 Honda Civic modelinin tüm versiyonlarında otomatik vites özelliği bulunmaktadır. Elegance ve Executive olmak üzere iki farklı donanım paketiyle satışa sunulan bu araçta hem turbo benzinli hem de fabrika çıkışlı ECO LPG’li turbo benzinli motor seçenekleri bulunmaktadır. Aracın ECO LPG’li otomatik modellerinde 129 beygir ve 180 tork bulunurken diğer turbo benzinli modellerinde ise 182 beygir ve 240 torkluk performans odaklı bir motor bulunmaktadır. 182 beygirlik motorlarda 8,1 saniyede 0’dan 100 km’ye ulaşan Honda Civic 2024 modeli maksimum saatte 200 km’ye kadar çıkabilmektedir.

Yakıt tüketimi açısından özellikle turbo benzinli motorları tercih edecekseniz biraz dikkatli olmanızı öneririz. Araç şehir içinde 10 litreyi geçen bir yakıt tüketimine sahiptir. ECO LPG’li modellerde ise performans turbo benzinli modellere oranla düşük olmasına rağmen yakıt tüketimi daha iyi sonuçlar sergilemektedir. Özellikle performans değil de yakıt tüketimi birinci önceliğinizse mutlaka Honda Civic ECO LPG modelleri tercih edilmelidir.

2024 Honda Civic modelinde 47 litrelik bir yakıt deposu bulunmaktadır. Araçta ayrıca son derece kullanışlı ve geniş bir bagaj alanı bulunmaktadır. Honda Civic 2024 modelinde yer alan 512 litrelik bagaj hacmi sedan araçlar arasında geniş denilebilecek bir alan sunmaktadır. Konforlu yapısı ve üst düzey teknolojik detaylarıyla son derece keyifli bir sürüş sunan 2024 Civic modeli güvenlik açısından da sınıfının en iyi modelleri arasında gösterilmektedir. EuroNCAP verilerine göre %89 yetişkin yolcu güvenliği, %87 çocuk yolcu güvenliğine sahip olan 2024 Honda Civic modelinin yaya güvenliği %82, güvenlik ekipmanları ise %83 ile puanlanmıştır. Bu veriler ışığında araç 5 yıldız almış bir sedan modelidir.

Honda Civic 2024 Fiyat Listesi

  • Civic Sedan Elegance 1.5L VTEC Turbo ECO Otomatik: 1,623,000 TL
  • Civic Sedan Elegance 1.5L VTEC Turbo Benzin Otomatik: 1,623,000 TL
  • Civic Sedan Executive+ 1.5L VTEC Turbo ECO Otomatik: 1,754,000 TL
  • Civic Sedan Executive+ 1.5L VTEC Turbo Benzin Otomatik: 1,754,000 TL

C segmentinde yer alan sedan modellerinden biri olarak karşımıza çıkan Honda Civic modeli 18 Şubat 2024 tarihinden itibaren Honda yetkili satış noktalarında satışa sunulacaktır. İki farklı donanım paketine sahip olan bu araç özellikle yeni nesil teknolojik özelliklerle donatılmış son derece konforlu sedan modellerinden biridir.  Siz de güçlü performans değerlerine sahip yeni nesil Honda Civic modelini yakından görmek ve test sürüşlerine katılmak için en yakın Honda bayilerinden birine uğrayabilirsiniz.