EuroNCAP güvenlik testlerinden son derece iyi puanlar alan 2024 model Hyundai Santa Fe aracının tanıtımı yapıldı. Bu araç EuroNCAP tarafından yapılan testlerde yetişkin yolcu güvenliğinde %94, küçük çocuklara yönelik yapılan testlerde %88’lik bir puan aldı. Araç 5 yıldız alarak güvenli bir araç olduğu ispatlandı. Bu açıdan son derece güvenli araçlardan biri olarak karşımıza çıkan Hyundai Santa Fe modeli tasarım olarak da dikkat çeken araçlardan biridir.

D segment geniş bir SUV araç olarak satışa sunulan Hyundai Santa Fe 2024 modelinde hibrit bir motor bulunmaktadır. 6 ileri otomatik şanzıman özelliğine sahip olan bu araçta tüm tekerlekten çekiş sistemi olan 4X4 motor özelliği bulunmaktadır. Tek motor özelliğiyle satışa sunulan bu araçta 180 beygir ve 350 NM tork üreten bir performans değerlerine sahiptir. 9,1 saniyede 0’dan 100 km hıza ulaşan bu aracın maksimum hızı 187 km olarak ölçülmüştür.

16 Supap DOHC Turbo GDI (Direkt Enjeksiyon Turbo) besleme tipine sahip bu hibrit motorda 44,2 kW elektrikli motor gücü bulunmaktadır. Araç benzinli hibrit bir motor ile satışa sunulmakta olup şehir içinde 8,6 litre, şehir dışı 8,8 litre, karma olarak da 7,6 litrelik bir yakıt tüketimine sahiptir. Araçta bulunan yakıt deposu ise 67 litredir.

Donanım açısından sınıfının en lüks araçlarından biri olan 2024 Hyundai Santa Fe modelinde 571 litrelik bir bagaj hacmi bulunmaktadır. 19 inçlik bir jant çapına sahip olan bu araçta 235 mm lastik taban genişliği bulunmaktadır. Aracın lastik yanak yüzdesi ise 55 olarak bilinmektedir. Hyundai Santa Fe birçok teknolojik özelliğe sahiptir. Araçta yeni nesil teknolojiler bulunmaktadır. Son derece geniş bir iç hacme sahip olan bu araçta dijital gösterge paneli,  10.25 inç multimedya ekranı, elektrikli park freni, şerit takip asistanı, LED farlar, akıllı açılır bagaj kapağı gibi son derece önemli özellikler bulunmaktadır.

Hyundai Santa Fe 2024 Fiyat Listesi

  • Santa Fe Progressive 1.6 Hibrit 6 İleri Otomatik 4×4: 3.000.000 TL

Yılın önemli SUV araçları arasında yer alan modellerden biri olan Hyundai Santa Fe dikkat çeken tasarım ve teknolojilerle donatılmış bir araçtır. Son yıllarda SUV araçlara olan ilginin artmasıyla birlikte özellikle son derece geniş bir kullanım alanı sunan Hyundai Santa Fe dinamik ve son derece geniş performans odaklı bir araçtır. Uzun yıllar sorunsuz olarak kullanabileceğiniz bu hibrit araç performans odaklı bir motor ile satışa sunulmaktadır. Siz de bu aracı daha yakından görüp test etmek için Hyundai bayilerine uğrayabilirsiniz.