Jinpeng Elektrikli Arabalar, özellikle küçük ve ekonomik elektrikli araçlar üreten bir Çin markasıdır. Şirket, 2004 yılında kurulmuş ve o zamandan beri elektrikli araçların AR-GE, üretim ve satışı konusunda zengin bir deneyim kazanmıştır. Ana ürün kategorileri arasında elektrikli yolcu trisikletleri, elektrikli kargo trisikletleri, elektrikli motosikletler, düşük hızlı ve yüksek hızlı arabalar bulunmaktadır​​.

Jinpeng’in ürünlerinin üretim süreci, otomatik kaynak robotları ve tam otomatik püskürtme robotları gibi gelişmiş teknolojiler kullanılarak yüksek kalite ve güvenlik standartlarına göre gerçekleştirilmektedir. Bu robotlar, araçların tamamının beş yıldızlı güvenlik seviyesine ulaşmasını ve yüksek kaynak kalitesini garanti etmektedir. Ayrıca, şirketin otomotiv teknolojisi, tozsuz yüksek sıcaklık boya hattı ve katot elektroforez kaplama hattı gibi ileri teknolojileri kullanmaktadır​​​​.

Jinpeng, dünya çapında bir marka olup, dünya genelinde 20.000’den fazla satış noktasına sahiptir ve 30’dan fazla ülkede distribütörleri bulunmaktadır. Şirketin, Jiangsu Eyaletinde resmi olarak listelenen eyalet düzeyinde teknik araştırma merkezleri ve test merkezlerine sahip olduğu ve 200’den fazla patentli teknolojiye sahip olduğu bilgisi de dikkate değerdir​​.

Jinpeng, Çinli markaların Türkiye pazarında önemli bir Pazar elde etmesiyle birlikte Türkiye pazarına ağırlık vermeye başladı. Bu kapsamda mini elektrikli otomobillerinin tanıtımını ülkemizde yapmaya başladı. Özellikleri ve sunulan fiyatıyla alınabilecek önemli elektrikli araçlara sahip olan Jinpeng, son derece önemli özelliklere sahip olan modellerini 2024 yılından itibaren ülkemizde de satışa sunmaya başladı.

Jinpeng 2024 Elektrikli Araç Fiyatları

  • Jinpeng XY Star Elektrikli Araba: 250.000 TL
  • Jinpeng L7e 70 Km Menzil: 135.000 TL
  • Jinpeng Amy CE EC EEC: 115.000 TL
  • Jinpeng Mini Elektrikli Araba: 170.900 TL

Farklı özelliklere cevap verebilen model seçeneklerine sahip olan Jinpeng, 2024 yılında Türkiye pazarından ucuz elektrikli araba modelleriyle önemli bir konum elde etmeyi hedefliyor. Özellikle fiyat açısından alınabilecek birçok seçeneğe sahip olan 2024 Jinpeng modelleri, şehir içi kullanımlarda birçok kişi tarafından tercih edilmesi bekleniyor. Son yıllarda lüks otellerde kullanıcıların hizmetine sunulan bu araçlar kısa mesafeli yolculuklar için konforlu bir sürüş keyfi sunmaktadır.