Renault’un hafif ticari araç modeli olarak piyasaya sunduğu araçlardan biri olan Renault Express Combi aracının versiyon özellikleri ve motor teknolojisiyle ilgili tanıtımı gerçekleştirildi. Sınıfının en çok tutulan araçları arasında önemli bir yere sahip olan Renault Express Combi, beş farklı renk seçeneğiyle satışa sunulmaktadır. Özellikle Buz Beyazı ve Yayla Grisi renkleriyle tercih edilen bu araçta ayrıca İnci Beyazı, Demir Mavisi ve Kentsel Grisi renkleri de bulunmaktadır. Farklı renk seçenekleriyle satın alınabilecek ticari modeller arasında yer alan bu araç özellikle fiyat açısından da son derece cazip fırsatlar sunmaya devam ediyor.

Renault Express Combi K segmentinde yer alan panelvan modellerinden biridir. 2022 yılından itibaren değişen tasarım anlayışıyla dikkatleri üzerine çeken bu araç önden çekişli 6 ileri manuel vites ile satışa sunulmaktadır. Joy, Touch ve Icon olmak üzere üç farklı donanım özelliğiyle satışa sunulan bu aracın tüm donanım paketlerinde 1461 cc silindir hacme sahip turbo dizel bir motor bulunmaktadır. Bu motorun özelliklerine baktığımızda son derece iyi bir performansa sahiptir.

2024 model Renault Express Combi modelinde 95 beygir gücüne ve 240 Nm azami tork özelliğine sahiptir. Çekiş açısından son derece iyi bir performans sergileyen bu araç yakıt tüketiminde sınıfının en iyi hafif ticari araçlarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. 50 litrelik bir yakıt deposuna sahip olan bu araç tam dolumda ortalama 900 ile 1000 km arasında bir şehir dışı mesafesine ulaşabilmektedir. Araç şehir içinde de son derece düşük yakıt tüketimine sahiptir. Standart ölçümlerde şehir içinde 5,3 litre yakıt tüketimine sahip olan bu araç şehir dışında 4,6 litrelik bir yakıt tüketmektedir. Bu açıdan değerlendirildiğinde son derece düşük yakıt tüketimine sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Renault Express Combi 2024 Fiyat Listesi

  • Express Combi JOY 1.5 Blue dCi 95 bg D-Full: 810,000 TL
  • Express Combi TOUCH 1.5 Blue dCi 95 bg D-Full: 830,000 TL
  • Express Van JOY 1.5 Blue dCi 95 bg D-Full: 665,900 TL

Renault Express modelinin en dikkat çeken özelliklerinden biri aracın son derece geniş bir iç mekana ve bagaj alanına sahip olmasıdır. Araç bu açıdan geniş bir araç tercih eden aileler ve ticari amaçla kullanmak isteyen müşteriler için kullanışlı bir iç hacim sunmaktadır. Aracın bagaj hacmi 800 litredir. Bu da aracın son derece kullanışlı ve geniş bir bagaj alanına sahip olduğunu göstermektedir. Aracın diğer ölçülerine baktığımızda uzunluğu 4394 mm, genişliği 2079 mm, yüksekliği 1805 mm, boş ağırlığı ise 1372 kg olarak ölçülmüştür.

2024 Renault Express Combi donanım açısından da sınıfının en donanımlı modelleri arasında yer almaktadır. Son teknolojik özelliklere sahip olan bu araçta konfor odaklı birçok özellik bulunmaktadır. Binek araç konforu sunan bu ticari araç özellikle SUV araç alamayanlar için önemli bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. Siz de bu aracın özelliklerini yakından görmek istiyorsanız Renault bayilerine uğrayabilirsiniz.