Üst düzey güvenlik özellikleriyle EuroNCAP verilerinden 5 yıldız alan 2024 model Renault Koleos, yetişkin yolcu güvenliğinde aldığı %90’lık puanla sınıfının en dikkat çeken güvenlik özelliklerine sahiptir. Bu araç çocuk yolcu güvenliğinde ise %79’luk bir puan almıştır. D segmentinin önemli araçlarından biri olarak satışa sunulan Koleos 2024 modeli tam bir aile aracı olarak karşımıza çıkmaktadır. Benzinli olarak satışa sunulan bu araç 2024 yılının sonlarına doğru hibrit seçeneklerine sahip motor özellikleriyle de satışa sunulacaktır.

2024 Renault Koleos modeli ülkemizde satışa sunulan en iyi özelliklere sahip SUV araçlar arasında yer almaktadır. Önden çekişli 7 ileri otomatik vites ile satışa sunulan bu araç, performans özellikleri açısından son derece güçlü performans sergileyen motor özellikleriyle satışa sunulmaktadır. Koleos 2024 modelinde 160 beygir ve 270 torkluk çok güçlü bir turbo benzinli motor bulunmaktadır. 1332 cc silindir hacimli turbo benzinli bu motorda sıfırdan 100 km hıza ulaşma süresi ise 7,5 saniyedir. Son derece hızlı bir şekilde ivmelenen bu araç saatte 200 km hız yapabilmektedir.

Normal şartlarda yüksek performansa sahip olan araçlarda yüksek yakıt tüketimi görülür. Ancak Renault Koleos, yakıt tüketimi açısından da sınıfının en iyi araçlarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Araçta yer alan 60 litrelik benzinli yakıt deposunu tam doldurduğunuzda uzun yolculuklarınızda bir depo ile 1000 km yol gidebilirsiniz. Araç şehir içinde 6,8 litre, şehir dışında 5,4 litre yakıt tüketirken 100 km’deki ortalama yakıt tüketimi ise 5,9 litre civarındadır.

Renault Koleos 2024 Fiyat Listesi

  • 2024 Renault Koleos Icon 1.3 TCe EDC 160 bg: 2,224,900 TL

Renault Koleos farklı donanım seviyelerine sahip D segment bir SUV araçtır. Bu aracın özellikle Icon donanım paketinde son derece önemli özellikler bulunmaktadır. Panoramik cam tavan, 10,25 inç multimedya ekranı, 7 inç dijital gösterge paneli, karartılmış arka camlar, LED farlar gibi son derece kullanışlı donanımlar bulunmaktadır. Ayrıca çift bölgeli otomatik klima, ön ve arka park sensörü, navigasyon, geri görüş kamerası, USB girişleri gibi kullanışlı donanımlar da standart olarak sunulmaktadır.

Sınıfının en dikkat çeken araçlarından biri olarak 2024 yılında da görülmesi gereken SUV araçlardan biri olan Renault Koleos, 538 litrelik bir bagaj alanıyla da son derece geniş bir alan sunmaktadır. Son dönemlerde SUV araçlara olan ilginin artmasıyla birlikte özellikle D segmentindeki geniş araçlar daha çok ilgi görmeye başladı. Siz de sınıfının en dikkat çeken araçlarından biri olan 2024 Renault Koleos modelini yakından görüp test etmek için en yakın Renault bayileriyle iletişime geçebilirsiniz.