Yılın en dikkat çeken SUV modelleri arasında yer alan Ateca, 2024 yılında rakiplerine göre daha özel bir tasarım, teknoloji ve motor özellikleri ile satışa sunulmaktadır. Özellikle tasarım ve kullanışlı iç mekân özellikleriyle dikkatleri üzerine çeken Seat Ateca modeli görünüm açısından tam bir SUV araç olarak karşımıza çıkmaktadır. Hem motor özellikleri hem sunduğu teknoloji hem de performans odaklı motor detaylarıyla ülkemizin en beğenilen SUV araçları arasında yer alan Ateca, 2024 Ocak ayından itibaren satışa sunulmaya devam etmektedir.

SUV gövde tipine sahip olan Ateca, C segmentinde yer alan 5 kapılı turbo benzinli bir araçtır. Önden çekişli bir şanzıman özelliğiyle satışa sunulan bu araç 7 ileri otomatik vitese sahiptir. 150 beygirlik bir beygir gücüne sahip olan bu araç 250 Nm tork üretmektedir. Araç hem hızlanma hem de çekiş açısından son derece gelişmiş bir motora sahiptir. 9 saniye gibi bir sürede 0 km’den 100 km hıza ulaşabilen Seat Ateca, 202 km/s maksimum hıza sahiptir.

Direkt enjeksiyon turbo kompresörlü bir besleme tipine sahip turbo benzinli motor özelliğiyle dikkatleri üzerine çeken Seat Ateca, Volkswagen grubuyla aynı motoru kullanmaktadır. Performans odaklı bu motor şehir içinde 6,4 litre, şehir dışındaki yolculuklarda 5 litre, karma olarak da 5,7 litrelik bir tüketim oranına sahiptir. Yakıt tüketimi açısından bakıldığında standart denilebilecek tüketim değerlerine sahiptir.

Seat Ateca 2024 modelinin boyutlarına baktığımızda aracın uzunluğu 4381 mm.dir. Aracın genişliği 1841 mm, yüksekliği 1615 mm ve aracın boş ağırlığı ise 1343 kg.dır. C segmentinde yer alan önemli SUV araçlar arasında yer alan Seat Ateca, kullanışlı ve geniş bir bagaj alanına sahiptir. 2024 Ateca modelinde 510 litrelik geniş ve kullanışlı bir bagaj bulunmaktadır. Popüler teknolojik özelliklerle satın alabileceğiniz SUV araçlar arasında yer alan Ateca 2024 modelleri tasarım açısından özellikle panoramik cam tavan özelliğiyle dikkat çekmektedir.

Seat Ateca 2024 Fiyat Listesi

  • Ateca Xperience 1.5 EcoTSI ACT 150 HP DSG S&S: 1,595,000 TL
  • Ateca FR 1.5 EcoTSI ACT 150 HP DSG S&S: 1,660,000 TL
  • Ateca ATECA 1.5 TSI 150 HP DSG: 1,850,000 TL
  • Ateca ATECA 2.0 TSI 300 HP DSG 4Drive: 3,550,000 TL

Son yıllarda kullanıcıların önem verdiği konulardan biri aracın iç mekânında konforu artıran özelliklerdir. Bu açıdan bu aracı değerlendirdiğimizde son derece önemli donanım özelliklerine sahiptir. Araçta Ipod&Iphone bağlantısı, dijital gösterge paneli, 8 inç multimedya ekranı gibi sürüş keyfinizi artırabilecek önemli özellikler bulunmaktadır. Sürüş dinamikleri açısından sınıfının en güvenli araçları arasında yer alan ve SUV olarak tercih edilebilecek modellerden biri olan Seat Ateca, 2024 yılında fiyat performans özellikleri bakımından alınabilecek bir araçtır. Siz de özellikle konfor, güvenlik ve teknoloji açısından son derece beğenilen modellerden biri olan Ateca aracını test edip dinamiklerini yakından görmek için Seat bayilerine uğrayabilirsiniz.