Son yıllarda dikkat çeken model özellikleriyle ilgili görmeye devam eden araçlardan biri olan SsangYong Korando, C segmentinde yer alan yeni nesil SUV araçlarından biri olarak satışa sunulmaktadır. SsangYong Korando 1.5 Turbo benzinli 4X2 otomatik bir motor ile satışa sunulmaktadır. Beyaz, Gümüş, Kiraz Kırmızısı, Mavi, Platinum Gri, Uzay Siyahı olmak üzere 6 farklı renk seçeneğiyle satışa sunulan bu model benzinli ve dizel motor seçenekleriyle satışa sunulmaktadır.

4X2 önden çekişli 6 ileri otomatik şanzıman özelliğine sahip olan SsangYong Korando, 163 HP beygir gücü ve 280 torkluk performans odaklı bir motor özelliğiyle satışa sunulmaktadır. 193 km maksimum hız seviyesi olan bu araç 1497 cc silindir hacmine sahiptir. 4 silindirli turbo benzinli olarak ülkemizde satışa sunulan bu araç performans açısından beklentileri rahatlıkla karşılayabilecek C segmentindeki SUV araçlarından biridir.

Her açıdan sağlam ve dinamik bir SUV aracı olan SsangYong Korando, konfor ve verimlilik açısından mükemmel bir denge sağlayan araçlardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Kendinizi güvende hissedecek birçok güvenlik teknolojisine sahip olan bu araç, geri görüş kamerası, 10.25 inç hayalet kadran, şeritten çıkış uyarı sistemi, şerit koruma asistanı, uzun far asistanı gibi önemli donanımlara sahiptir. Bunun yanında emniyetli mesafe uyarısı, sürücü yorgunluk uyarısı, araç denge kontrol sistemi, yokuş kalkış sistemi, aktif devrilme önleyici, yokuş iniş kontrolü gibi son dönemlerin önemli teknolojileri de üst donanım paketinde standart olarak sunulmaktadır.

SsangYong Korando 2024 Fiyat Listesi

  • Korando Limited G1.5 Turbo 4X2 Otomatik: 1,655,470 TL
  • Korando Platinum G1.5 Turbo 4X2 Otomatik: 1,855,470 TL
  • Korando Platinum D1.6 4×2 AT: 2,270,170 TL

Performans açısından sınıfının en iyi modelleri arasında yer alan bu araç özellikle 1.6 litrelik 1597 cc silindir hacmine sahip dizel motorlarda son derece düşük yakıt tüketimine sahiptir. 136 beygir ve 324 torkluk dizel motorlarda 2024 SsangYong Korando, şehir içinde 6 litre yakıt tüketimine sahiptir. Şehir dışında 5,2 litre yakıt tüketen bu araç karma olarak da 5,5 litrelik bir ortalama tüketime sahiptir. 47 litre yakıt deposu ve 551 litrelik son derece gelişmiş bir bagaj alanına sahiptir.

Performans odaklı iki farklı motor özelliğiyle ülkemizde 2024 yılında da satışa sunulan SsangYong Korando, yeni yılın en dikkat çeken SUV araçlarından biridir. Fiyat açısından da alınabilecek bir fiyat listesine sahip olan bu aracı en yakın SsangYong yetkili satış noktalarına uğrayarak daha yakından görebilirsiniz.