Heyecan verici bir tasarım anlayışıyla dikkat çeken modellerden biri olan Toyota Corolla Cross, sınıfının en fonksiyonel modelleri arasında yer alıp son derece gelişmiş bir teknolojiyle satışa sunulmaktadır. C segmentinin bu en önemli SUV modeli tüm versiyonlarda benzinli hibrit bir motor ile satışa sunulmaktadır. Önden çekişli otomatik şanzıman ile satışa sunulan bu araçta manuel şanzıman bulunmamaktadır. Hibrit teknolojisiyle satışa sunulan en önemli SUV otomobiller arasında yer alan Toyota Corolla Cross, 2024 Mart ayından itibaren Türkiye’de satışa sunulacaktır.

Çok noktalı enjeksiyon atmosferik motor lityum-iyon batarya özelliğine sahip olan Toyota Corolla Cross, yakıt verimliliği ve motor performansı açısından da son derece iyi bir özelliğe sahiptir. 70 kW elektrikli motor gücüne sahip olan bu araç 185 torkluk bir atmosferik motora sahiptir. Performanstan çok yakıt verimliliğinin ön plana çıktığı bu araçta 100 km’de 5 litrelik bir yakıt tüketimine sahiptir.

Toyota Corolla Cross 2024 Fiyat Listesi

  • Corolla Cross Flame 1.8 Hybrid e-CVT : 1,758,300 TL
  • Corolla Cross Flame X-Pack 1.8 Hybrid e-CVT: 1,807,400 TL
  • Corolla Cross Passion 1.8 Hybrid e-CVT: 1,928,200 TL
  • Corolla Cross Passion X-Pack 1.8 Hybrid e-CVT: 2,060,800 TL

2024 Corolla Cross, C segmentinde en iyi donanım özelliklerine sahip SUV araçların başında gelmektedir. Hız sabitleme, hız sınırlama, şerit takibi, yokuş kalkış desteği, park freni, tavan rayları, köpekbalığı anten gibi önemli özelliklere sahip bir araç olarak karşımıza çıkan Toyota Corolla Cross, son derece kullanışlı bir iç mekâna sahiptir. 525 litrelik kullanışlı bir bagaj alanına sahip olan Corolla Cross, 1480 kg ağırlığa sahiptir. 4460 mm uzunluk, 1825 mm genişlik ve 1620 mm yüksekliğe sahip olan bu araç 225/18/50 jant ebatlarına sahiptir.

2024 Corolla Cross modeli özellikle sürüş esnasında önemli bir konfor sunan önemli özelliklere sahiptir. Karartılmış arka camlar, elektrikli ön ve arka camlar, otomatik katlanan yan aynalar ve panoramik cam tavan gibi son derece gelişmiş özelliklerle donatılmıştır. Araçta ayrıca çift bölgeli otomatik klima, arka park sensörü, yağmur sensörü gibi fonksiyonel özellikler bulunmaktadır.

Multimedya açısından da gelişmiş SUV araçlarda görülen önemli özellikler Corolla SUV modelinde de yer almaktadır. 10.25 inçlik bir multimedya özelliğine sahip olan bu araçta bluetooth telefon bağlantısı, navigasyon, SUB girişleri gibi fonksiyonel donanımlar da standart olarak sunulmaktadır. Siz de son derece dayanıklı bir motor teknolojisiyle üretilen bu araç için Toyota bayilerine uğrayabilirsiniz.