Peugeot markasının SUV segmentine farklı bir bakışla tasarladığı modellerden biri olarak karşımıza çıkan ve 2023’ten itibaren ülkemizde satışa sunulan modellerden biri olan Peugeot 408 aracının 2024 modellerinin tanıtımı gerçekleştirildi. Sınıfının en dikkat çeken tasarım anlayışına sahip olan bu araç, özellikle Tesla Y modeli gibi ön panelde sedan, arka panelde hatchback görünümlü bir C segment SUV araç kategorisinde satışa sunulmaktadır.

Üst düzey motor ve donanım özelliklerine sahip bu araç geniş ve kullanışlı bir iç mekâna sahip araçlardan biridir. Araç özellikle güvenlik açısından da sınıfının en iyi modellerinden biri olarak 2024 yılında alıcı bekleyen bir araçtır. Kullanışlı bir iç hacme sahip olan bu araç 536 litrelik geniş ve kullanışlı bir bagaj alanına sahiptir.

Peugeot 408 modelinde Allure ve GT donanım paketleri bulunmaktadır. Her iki donanım paketi de 1.2 PureTech turbo benzinli bir motor ile satışa sunulmaktadır. 8 ileri otomatik vitesli önden çekişli bir şanzıman seçeneğine sahip olan 2024 Peugeot 408, modeli performans odaklı bir benzinli motora sahiptir. Bu motor seçeneğinde 130 HP ve 230 Nm özelliğine sahip bir motor bulunmaktadır. Performans açısından son derece konforlu modeller arasında yer aldığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

2024 Peugeot 408 Fiyat Listesi

  • 408 ALLURE 1.2 PureTech 130hp EAT8: 1,775,000 TL
  • 408 GT 1.2 PureTech 130hp EAT8: 2,092,000 TL

C segmentindeki 2024 Peugeot 408, SUV tasarım kodlarına sadık kalarak geniş bir iç alan ve dinamik bir görünüm sunmak için özel olarak geliştirilmiş bir araçtır. Yeni 408 GT, sürücülere üstün bir sürüş deneyimi sunmak için zengin bir donanım seçeneği sunmaktadır. Ön koltuklar, bağımsız Alman ergonomi ve sırt sağlığı uzmanları derneğinin AGR sertifikasına sahip olmalarıyla öne çıkan detaylar olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu koltuklar, uzun yolculukları bile keyifli hale getirmek için çeşitli ayar seçenekleri sunmaktadır.

Peugeot 408 GT modelinin koltukları, sürücü için iki hafızalı 10 yönlü elektrikli ayar, yolcu için 6 yönlü elektrikli ayar, ayrıca 5 farklı masaj programı ve koltuk ısıtma özellikleri ile donatılmıştır. Bu konforlu koltukların tasarımı, kaliteli malzemelerle zenginleştirilmiş, gözenekli kumaş, teknik ağ, Alcantara ve kabartmalı deri gibi detaylara sahiptir.

SUV segmentinde kendine has tasarım anlayışıyla dikkat çeken araçlar arasında yer alan Peugeot 408 modeli, üst düzey donanım teknolojileriyle donatılmış bir araçtır. 10,25 inç multimedya ekranı, şerit takip asistanı, dijital gösterge paneli, şeritte kalma asistanı, akıllı park asistanı, elektrikli park freni gibi önemli özellikler Peugeot 408 GT modelinde standart olarak sunulmaktadır. Özellikleri ve yenilenen teknolojisiyle kendine has bir görünüme sahip olan bu SUV modeli yakından görüp test etmek için en yakın Peugeot bayisine uğrayabilirsiniz.