Yeni Renault Clio, farklı donanım seviyeleriyle satışa sunulan ve son yılların en çok satılan hatchback modeli olarak ülkemizde en çok aranan araçların başında gelmektedir. Clio modelinin başlangıç seviyesindeki donanım paketi Joy modelidir. Çok fazla özelliğe sahip olmayan bu donanım paketi düşük hacimli bir motor ile satışa sunulmaktadır. Bu donanım seviyesinde, önde bulunan hava yastıkları, hız ayarı ve sınırlayıcı, Full LED ön farlar, manuel klima ve yağmur sensörü gibi temel özellikler bulunmaktadır. Ayrıca, sürücüler için 4,2 inçlik bir TFT sürücü ekranı da standart olarak sunulmaktadır.

2024 Clio modelinin orta seviye donanım paketi olan Touch donanım seviyesinde ise, Joy donanımının özelliklerine ek olarak daha fazla konfor ve teknoloji bulunmaktadır. Arka park sensörleri, tek dokunuşla kontrol edilebilen arka camlar, Easy Link 7 inçlik Multimedya sistemi, USB ve AUX girişleri gibi özelliklere sahip bir donanım paketidir. Bu sayede sürücüler, daha fazla bağlantı seçeneği ve park kolaylığı ile rahat bir sürüş sağlayacaktır.

Renault Clio modelinin en üst donanım seviyesi olan Icon, donanım açısından en gelişmiş araçlardan biridir. Icon donanımı, Touch donanımının tüm özelliklerine ek olarak elektrokrom iç dikiz aynası, arka disk frenler, 3D derinlik etkili LED arka lambalar, otomatik klima, otomatik katlanan yan aynalar, Multi-Sense sürüş deneyim teknolojisi, eller serbest Renault Card sistemi, 7 inçlik kişiselleştirilebilir sürücü ekranı, karartılmış arka camlar ve ambiyans aydınlatma gibi lüks özellikleri içeren bir donanım paketidir.

2024 Renault Clio, farklı ihtiyaçlara ve tercihlere uygun bu üç farklı donanım seviyesi ile sürücülere geniş bir seçenek yelpazesi sunan en önemli hatchback araçlardan biridir. Kullanıcılara daha fazla seçenek ve özelleştirme imkânı sunarak, konfor ve güvenlikle dolu bir sürüş deneyimi sunan bu araç ülkemizde satışa sunulan en ucuz sıfır araç modelleri arasında yer almaktadır. İhtiyaca ve bütçeye uygun olarak tercih edilebilecek farklı donanım seviyeleri ile her müşteriye hitap eden önemli sıfır araçlardan birisi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Renault Clio 2024 Fiyat Listesi

  • 2024 Renault Clio Equilibre 1.0 SCe 65 HP: 952.000 TL
  • 2024 Renault Clio Equilibre 1.0 TCe X-Tronic 90 HP: 1.049.900 TL
  • 2024 Renault Clio Evolution 1.0 TCe X-Tronic 90 HP: 1.088.900 TL
  • 2024 Renault Clio Techno Esprit Alpine 1.0 TCe X-Tronic 90 HP: 1.141.900 TL
  • 2024 Renault Clio Techno Esprit Alpine E-Tech Full Hybrid 145 HP: 1.386.900 TL

 

Tasarım açısından çok beğenilen bu araçta farklı motor ve renk seçenekleri bulunmaktadır. Beyaz, Demir Mavi, Kırmızı, Kuvarsit Kahverengi, Platin Gri, Siyah, Titanium Gri ve Turuncu olmak üzere 8 farklı renk seçeneğiyle satışa sunulmaktadır. Bu açıdan değerlendirildiğinde birçok farklı renk seçeneğiyle zevkinize en uygun modellerden birini seçebilirsiniz.

Renault Clio modeli 2024 yılında iki farklı motor seçeneğiyle satışa sunulmaktadır. Başlangıç paketinde yer alan 1.0 Sce 65 bg motor, performans açısından son derece düşük verilere sahiptir. Bu motor özelliği 5 ileri manuel şanzımanla satışa sunulmaktadır. Aracın diğer motor özelliği ise 1.0 TCe özellikli turbo benzinli motor özelliğidir. 90 beygirlik bu motor hem manuel hem de otomatik vites ile satın alınabilecek bir motordur.

2024 yılının en ucuz sıfır arabası olan Renault Clio, bir önceki yıl Fiat Egea modelinden sonra en çok satılan ikinci sıfır araba oldu. Özellikleri ve uygun fiyat seçenekleriyle dikkatleri üzerine çeken bu araç, farklı donanım seçenekleriyle birçok önemli donanım özelliğine sahiptir. Yılın en çok tercih edilen bu modelini yakından görüp test etmek için Renault bayilerine uğrayabilirsiniz.