Audi markası 2024 yılında birçok farklı segment aracını Türkiye’de satışa sunmaya devam etmektedir. Ülkemizde en çok tutulan markalardan biri olan Audi, A3 ve A4 modellerinden sonra Yeni Q2 modelinde de ciddi bir satışa ulaşmayı hedeflemektedir. Sınıfının en ilgi çeken araçları arasında yer alan 2024 Audi Q2 özellikle fiyat açısından sınıfının en alınabilecek modellerinden biri olarak piyasada yer almaktadır.

2024 model Audi Q2 modeli 4 silindirli 1498 cc silindir hacmine sahip turbo benzinli bir motor ile satışa sunulmaktadır. Özellikle Volkswagen, Skoda, Seat gibi markalarda yer alan 1.5 litrelik turbo benzinli motor özelliği bu araçta da bulunmaktadır. Q2 modeli Volkswagen Tiguan ve T-Cross, Seat Ateca, Skoda Kamiq gibi modellerde yer alan 150 beygir 250 torkluk turbo benzinli bir motor ile satın alınabilmektedir.

Performans açısından beklentileri karşılayabilecek olan bu araç 218 km maksimum hıza çıkabilmektedir. Aracın 0’dan 100 km hıza ulaşma süresi ise ortalama 8,6 saniyedir. Yakıt verimliliğinde de son derece iyidir. Araç birçok turbo benzinli modele göre son derece düşük bir tüketim değerine sahiptir. Q2 modelinin 2024 versiyonları fabrika verilerine göre 100 km’de ortalama 5,1 litrelik bir yakıt tüketimine sahiptir.

Audi Q2 modeli B segmentte yer alan bir SUV modelidir. 2024 yılında özellikle B segment SUV modellerine göre daha geniş bir iç mekân ve bagaj alanına sahiptir. Özellikle Opel Mokka ile benzer boyutlara sahip olduğunu söyleyebiliriz. Araçta 405 litrelik son derece kullanışlı bir bagaj alanı bulunmaktadır. Bu açıdan bakıldığında son derece kullanışlı SUV modelleri arasında yer aldığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Audi markasının en ucuz SUV modeli olan Audi Q2 fiyat açısından da rakiplerine göre özellikle teknoloji ve konfor açısından alınabilecek en iyi modellerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Araçta yeni nesil önemli teknolojik özellikler bulunmaktadır. Performans odaklı motor teknolojisine sahip olan bu araç dijitalleşen bir gösterge panelinin yanında son derece geniş ve kullanışlı bir multimedya ekranına da sahip olarak satışa sunulmaktadır. Güvenlik açısından da alınabilecek önemli modeller arasında yer alan Audi Q2, konfor odaklı önemli detaylarla donatılmıştır.

2024 model Audi Q2 fiyatı 1,976,171 TL olarak belirlenmiştir. Bu fiyat aralığında alabileceğiniz en iyi SUV modeli olma özelliğine sahip olan bu araca sahip olmak ve araç ile ilgili genel özellikleri yakından inceleyerek aracın önemli donanımlarını yakından görmek için Audi yetkili satış noktalarından birine uğrayabilirsiniz.