Opel markasının hafif ticari araç modeli olan Combo 2024 modeli son dönemlerde en çok tercih edilen ticari araç modellerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Konforlu iç mekân özellikleriyle dikkatleri üzerine çeken bu araç, donanım açısından da sınıfının en iyi modellerinden biri olarak ülkemizde satışa sunulmaktadır.

Opel Combo 2024 versiyonları hafif ticari araç modeli olarak ruhsatta yer aldığı için ÖTV tutarı %15 olarak hesaplanmıştır. Bu kapsamda bu araca engelli raporuyla sahip olmak isteyenler sadece %15 ÖTV tutarından muaf olabilmektedirler. Bundan dolayı da hafif ticari araç almak çok da mantıklı değildir. Ancak özellikle ortopedik engeli olan ve tertibatla araç almak isteyen %40 ve üzeri rapora sahip vatandaşların en çok tercih ettiği araçlardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Son derece geniş ve kullanışlı bir iç alana sahip olan bu araç ortopedik engelli vatandaşlar için son derece kullanışlı modellerden biri olarak tercih edilebilecektir.

Opel Combo modeli iki farklı motor seçeneğiyle satın alınabilecektir. Aracın başlangıç paketinde 102 beygir ve 250 torkluk bir motor 6 ileri manuel şanzımanla satışa sunulmaktadır. 3 farklı versiyonla alınabilecek olan ve 8 ileri otomatik vites özelliğine sahip 130 beygirlik motor ise performans açısından son derece iyidir. 130 beygirlik motorda 300 torkluk güçlü bir motor bulunmaktadır. Performans ve teknoloji açısından son derece iyi olan bu aracın engelli indirimli fiyatları ise şöyle:

Opel Combo Engelli Araç Fiyatları 2024

  • Opel Combo Life 1.5 102 HP Dizel Manuel Edition: 805.900 TL
  • Opel Combo Life 1.5 130 HP Dizel Otomatik Edition: 841.900 TL
  • Opel Combo Life 1.5 130 HP Dizel Otomatik Elegance: 896.900 TL
  • Opel Combo Life 1.5 130 HP Dizel Otomatik Ultimate: 940.900 TL

Combo 2024 modelleri 1.5 litrelik dizel bir motor ile satışa sunulmaktadır. Aracın yakıt tüketimi son derece iyidir. Turbo dizel motor seçeneklerinde 100 km’de ortalama 5,5 litre civarında bir yakıt tüketimi bulunmaktadır. Teknoloji açısından da bu aracı incelediğimizde Edition, Elegance ve Ultimate olmak üzere üç farklı donanım paketiyle alınabilecektir. Başlangıç paketi olan Edition hem 6 ileri manuel hem de 8 ileri otomatik vites seçeneklerine sahiptir. Diğer donanım paketleri ise 8 ileri otomatik vites ile satışa sunulmaktadır.

Performans odaklı motor seçenekleri, 8 ileri otomatik vites özelliği, konfor odaklı teknolojik detayları ve son derece geniş  bir iç mekân özelliğiyle 2024 yılının en iyi hafif ticari araç modellerinden biri olan Combo, ÖTV’siz olarak alınabilecek önemli araçlar arasında yer almaktadır. Siz de Opel bayilerine uğrayarak bu araca ÖTV muafiyeti kapsamında engelli indirimiyle sahip olabilirsiniz.