Seat’ın en küçük aracı olup B segment Hatchback modelleri arasında geçen 2024 Seat Ibiza modeliyle ilgili tüm detaylara sizler için ulaştık. Özellikle güçlü motor teknolojisi ve sınıfının en önemli donanımlarına sahip olması açısından ülkemizde son derece önemli satışlar gerçekleştiren Seat Ibiza, 2024 yılında da kendi segmentinin dikkat çeken araçlarından biri olarak karşımıza çıkmaya devam ediyor. Style Manuel, Style Otomatik ve FR olmak üzere üç farklı versiyon ile satışa sunulan bu araçta iki farklı motor seçeneği bulunmaktadır.

Aydınlatmalı havalandırma ızgaraları, 9.2 inç multimedya ve navigasyon sistemi, 10.25 inç dijital gösterge paneli son derece önemli donanım özelliklerine sahip olan Seat Ibiza 2024 modeli, tasarım açısından da sınıfının en dikkat çeken binek araçlarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Güvenlik detayları açısından da son derece gelişmiş özelliklere sahip olan bu araçta 70 metre menzile kadar karşınıza çıkabilecek herhangi bir engeli tespit eden kör nokta tespit sistemi ve sadece bir düğmeyle aktif olan yarı otonom seyahat asistanı gibi önemli güvenlik detaylarına sahip bir model olarak karşımıza çıkmaktadır.

300W amfiden oluşan ve 7 hoparlöre sahip bir müzik sistemiyle satışa sunulan bu araç özellikle iç dinamikler açısından son derece sportif bir görünüme sahiptir. Son derece keyifli bir sürüş sunan Seat Ibiza, 2024 yılının Mart ayından itibaren yeni nesil teknolojik özelliklerle Türkiye’de satışa sunulacaktır. Araçta çok fonksiyonlu deri spor direksiyon, multimedya ekranı, dijital gösterge paneli, şerit takip asistanı gibi önemli donanımlar da modele göre opsiyon olarak satın alınabilmektedir.

Seat Ibiza 2024 Fiyat Listesi

  • Ibiza Style 1.0 Evo 80 HP: 885,000 TL
  • Ibiza Style 1.0 EcoTSI 110 HP DSG: 1,080,000 TL
  • Ibiza FR 1.5 EcoTSI ACT 150 HP DSG: 1,250,000 TL

2024 Seat Ibiza modelinin başlangıç paketinde 3 silindir ve 12 valf özelliğine sahip bir benzinli motor bulunmaktadır. 999 cc motor hacmine sahip olan bu modelde 80 beygir ve 93 torkluk bir motor bulunmaktadır. 5 ileri manuel vites ile satışa sunulan Ibiza modelinin başlangıç paketi performans açısından yüksek bir güce sahip değildir. Aracın bu motordaki yakıt tüketimi ise ortalama 5,5 litre civarındadır.

Seat Ibiza 2024 modelinin performans açısından en iyi motoru 1.0L EcoTSI özellikli 999 cc motor hacmine sahip olan motor seçeneğidir. Bu motor seçeneği 7 ileri DSG otomatik şanzıman ile satışa sunulmaktadır. 110 beygir ve 200 torkluk performans odaklı bu motor son derece güçlü bir yapıya sahiptir. Performans açısından çok iyi sonuçlar sunan bu motor, 100 km’de ortalama 6 litre gibi bir benzinli yakıt tüketimine sahiptir.

Özellikleri, teknolojisi, manuel ve otomatik vites seçenekleri, performans odaklı motor seçenekleriyle dikkatleri üzerine çeken Seat Ibiza, sportif görünümü ve gelişmiş donanım seçenekleriyle Hatchback modeller içerisinde alınabilecek en önemli seçenekler arasında yer almaktadır. Siz de yenilenen yüzüyle 2024 yılının en önemli B segment Hatchback araçlarından biri olarak dikkatleri üzerine çeken bu aracı yakından görmek için en yakın Seat bayisinden birine uğrayabilirsiniz.