Modern dokunuşlarla yeniden tasarlanan 2024 Polo modeli yeni nesil teknolojik özellikleriyle dikkat çeken Hatchback araçlardan biri olarak 2024 Şubat ayından itibaren ülkemizde satışa sunulacaktır. Yarı otonom sürüş asistanı, Travel Asist, LED Matrix Farlar, gibi tasarım ve teknoloji açısından sınıfının en dikkat çeken modellerinden biri olarak karşımıza çıkan Volkswagen Polo, birçok fonksiyonel özelliğe sahip araçlardan biri olarak satışa sunulmaktadır.

Yeni nesil IQ LED Matrix sistemiyle adeta geceyi gündüze çeviren farlara sahip olan Volkswagen Polo, farklı yol ve hava şartlarına en iyi uyum sağlayan akıllı bir far sistemiyle donatılmıştır. Farklı donanım özellikleriyle de dikkatleri üzerine çeken bu aracın üst donanım paketlerinde panoramik cam tavan ve alüminyum alaşımlı jant özellikleriyle araç son derece göze hoş gelen bir tasarıma sahiptir.

2024 VW Polo konfor açısından da B segment hatchback araçlar arasında en iyi sürüş keyfi sunan araçların başında gelmektedir. Özellikle dijital bir kokpit alanına sahip olması aracı daha çekici bir hale getirmiştir. Araçta 10,25inçlik dijital bir gösterge paneli bulunmaktadır. Bu gösterge paneliyle aracın sürüş dinamiklerine rahat bir şekilde ulaşma imkânı sunmaktadır. Bunun yanında anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi ve mobil bağlantı arayüzü ile daha konforlu bir sürüş yaşamanızı sağlayan Volkswagen Polo, teknoloji açısından son derece gelişmiş bir hatchback modelidir.

Volkswagen Polo 2024 modellerinde hem manuel hem de otomatik vites seçenekleri bulunmaktadır. Manuel şanzımanlarda 5 ileri manuel vites, otomatik şanzımanlarda ise önden çekişli 7 ileri otomatik şanzıman ile satışa sunulmaktadır. Yeni Golf modeli turbo benzinli bir motor ile satışa sunulmaktadır. Araçta 95 beygir ve 175 torkluk bir performansa sahip bir motor bulunmaktadır. 187 km maksimum hız ve 10,8 saniyede 0’dan 100 km’ye çıkan bu motor, yakıt tüketimi açısından da son derece gelişmiştir.

Volkswagen Polo 2024 Fiyat Listesi

  • Polo Impression 1.0 80 PS Manuel: 922,800 TL
  • Polo Life 1.0 TSI 95 PS Manuel: 1,023,600 TL
  • Polo Life 1.0 TSI 95 PS DSG: 1,104,800 TL
  • Polo Style 1.0 TSI 95 PS DSG: 1,275,300 TL

999 cc silindir hacmine sahip olan 1.0 TSI motor özelliğiyle satışa sunulan Volkswagen Polo modelinde elektrik kontrollü direkt enjeksiyonlu turbo benzinli bir motor özelliğiyle satışa sunulmaktadır. Bu motor özelliğinde şehir içi yavaş hızlarda 5,1 litre, yüksek hızlarda ise 4 litrelik bir yakıt tüketimi mevcuttur. Araçta 40 litrelik bir yakıt deposu bulunmakta olup aracın 100 km’deki ortalama yakıt tüketimi ise 4,4 litre civarındadır.

Geleceğe odaklı bir teknolojiye sahip olan 2024 Polo modelinde çift kavramalı DSG şanzıman özelliği sürüş açısından inanılmaz bir rahatlık sunmaktadır. Bunun yanında yarı otonom sürüş asistanına sahip olan bu araçta özellikle çok şeritli uzun yolculuklarda şeridinizi ve hızınızı ayarlayarak rahat bir yolculuk yapmanızı sağlayan bir sistem ile satışa sunulmaktadır. Siz de yeni nesil Polo 2024 modelini Volkswagen bayilerine uğrayarak yakından tanıma fırsatı yakalayabilirsiniz.