Çin markası olan DongFeng 2024 yılında ülkemizde elektrikli olarak satışa sunduğu DongFeng EX1 Nano Box modelinin tanıtımını gerçekleştirdi. Yılın en en ucuz elektrikli SUV modeli olarak karşımıza çıkan Nano Box modeli sınıfının fiyat açısından en iyi modeli olarak satışa sunulmaktadır.

Chery markasının altyapısı kullanılarak Türkiye’de satışa sunulan bu araç için bayilikler verilmeye başlandı. Uygun fiyat anlayışıyla 5 kapılı 4 koltuklu bu SUV modeli özellikleri ve sunduğu konfor odaklı teknolojisiyle 4 Iphone fiyatına satın alabileceğiniz sıfır araç modellerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Sıfır elektrikli araç fiyatları içerisinde alınabilecek en ucuz araç olarak karşımıza çıkan bu araç özellikle Citroen Ami gibi modellerin yarı fiyatına satın alınabilecek bir araçtır. Sıfır araç piyasasını fiyat açısından inanılmaz derecede etkilemesi beklenen bu araç menzil açısından da sınırları zorlayan bir bataryaya sahiptir.

2024 model DongFeng EX1 Nano Box modelinin menzili 331 km’dir. Menzil açısından alınabilecek en iyi araçlar arasında yer alan bu araç B Segment SUV modelleri içerisinde yer almaktadır. Kompakt bir yapıya sahip olan bu araç tasarım açısından da son derece iyidir. %20’den %80’e ortalama 30 dakikada şarj olabilen bir SUV modeli olarak satışa sunulmaktadır.

2024 model Nano Box modeli Çin’de 210 bin TL’ye satışa sunulurken ülkemizdeki vergi sisteminden dolayı 310.000 TL‘ye satışa sunulmaya başlandı. Bu araç için 10 ve üzerinde sipariş veriildiğinde 310.000 TL üzerinden %40’lık bir indirim uygulanmaktadır. Kısacası 10 ve üzeri toplu alımlarda bu araca 190.000 TL civarında sahip olabilirsiniz. Eğer 10 kişi bir araya gelerek bu aracı satın almak isterseniz son derece cazip firsatlar sunduğunu söyleyebiliriz.

Dongfeng Nano Box elektrikli araba modeli dijital bir kokpit alanına sahiptir. 10.25 inç multimedya ekranı, geri görüş kamerası, park sensörleri, otomatik klima gibi özelliklere sahip olan bu araç tam otomatik şanzımanlı vites ile satışa sunulmaktadır. alibaba uygulaması üzerinden satın alınabilecek olan bu araç yılın en ucuz elektrikli SUV modeli olarak satın alınabilecektir. 5 kapılı 4 koltuklu bu SUV modelinde 300 litrelik bir bagaj alanı bulunmaktadır. Araç ayrıca şehir içi kullanımlar için de son derece ideal boyutlara sahiptir. Görünüm açısından Hyundai Bayon modeline yakın bir büyüklüğe sahiptir.