Leapmotor C10 modeli elektrikli SUV olarak Çin’de üretilen ve fiyat açısından da son derece cazip fırsatlar sunan bir model olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu Elektrikli SUV modeli, Leapmotor tarafından üretilmiş. Stellantis, Leapmotor’un %20’sini satın alarak, C10 modelinin deniz aşırı ülkelere ihracatını yapmaya başlayan firma olarak karşımıza çıkmaktadır. Türkiye’de 2024 Kasım ayından itibaren satışa sunulacak olan Leapmotor C10 modeli uzun menzil sunan önemli araçlardan biridir.

2024 Leapmotor C10 modeli tek şarj ile maksimum 530 km menzile sahiptir. Ancak Türkiye’de satışa sunulacak Leapmotor C10 modellerinde maksimum menzil 450 km olarak açıklanmıştır. Lityum demir fosfat bir bataryaya sahip olan bu araç yılın en çok ilgi görecek elektrikli araçlarından biri olması beklenmektedir.

Leapmotor C10 modelinin 2024 versiyonlarında 231 beygirlik bir elektrikli motor gücü bulunmaktadır. Araçta yer alan bataryanın ağırlığı 550 kg olup batarya ile birlikte toplam ağırlığı 2 ton civarındadır. Aracın ebatlarına baktığımızda 4.739 mm uzunluğa, 1.900 mm genişliğe ve 1.680 mm yüksekliğe sahiptir. Aracın aks mesafesi ise 2.825 mm olarak ölçülmüştür.

Yeni nesil elektrikli SUV modellerine göre özellikle fiyat açısından son derece cazip fırsatlar sunan 2024 Leapmotor C10 modeli Türkiye’de 21.000 dolardan satışa sunulacaktır. Aracın güncel döviz kuruna göre fiyatı hesaplandığında ÖTV ve KDV de eklendiğinde 2024 Leapmotor C10 modelinin 900 bin TL’den satışa sunulması beklenmektedir. Çin’de ocak ayında ilk siparişleri teslim edilen ve ülkemizde de kasım ayından itibaren satışa sunulacak olan bu model özellikle fiyat ve performans açısından piyasayı sallayacak araçlar arasında yer almaktadır.

Leapmotor C10 modeli donanım açısından da son derece önemli özelliklere sahiptir. Araçta LCD bir gösterge paneli ve 14,6 inçlik son derece gelişmiş bir multimedya ekranı bulunmaktadır. C segment SUV olarak geçen bu araç 10 dakikada 200 km yol yapabilecek bir şarj ünitesine sahiptir. 800V/4C hızlı şarjla uyumlu olan bu batarya ile 25 dakikada tam dolum sağlanabilecektir. Saatte maksimum 200 km hıza çıkabilen bu araç 4 saniyede ise 0’dan 100 km hıza çıkabilmektedir.

Leapmotor C10 SUV segmentinde son derece dikkat çeken teknolojik bir araçtır. TOGG modeline benzer özelliklere sahip olan bu araç, fiyat açısından neredeyse TOGG modeline göre yarı fiyatına satışa sunulmaktadır. Bu açıdan bakıldığında aracın bu fiyatlarla satışa sunulması elektrikli araç piyasasını da derinden etkileyecek gibi görünüyor.

Son dönemlerde elektrikli araç sektörünü inanılmaz derecede etkileyen Çin pazarı, bu araç modeliyle de Türkiye pazarında da adından söz ettirecek gibi görünüyor. Fiyatların uçuk bir noktaya geldiği bu dönemde pazara ciddi bir hareketlilik getirecek olan Leapmotor C10 modelinin satışları Türkiye Distribütörü tarafından Ekim ayında alınacak ön siparişlerle başlatılacaktır. Siz de yılın son çeyreğinde piyasada önemli bir yer edinmesi beklenen bu araca sahip olmak için firmanın web sitesini inceleyebilirsiniz.