Dünya çapında bir marka olarak karşımıza çıkan Honda, otomobil ve motosiklet piyasasının en dikkat çeken yeni nesil elektrikli araç modelleriyle dikkat çekmeye başladı.  Elektrikli otomobil segmentinde de iddialı bir adım atan Honda, sektördeki beklentilere yanıt verecek olan elektrikli modeli ‘Honda e‘ modeli ile pazara hızlı bir giriş yapmaya hazırlanıyor.

Teknoloji ve güvenlik denilince akla gelen en önemli firmalardan biri olan Honda, yenilikçi elektrikli motor ve batarya teknolojisi, çarpıcı dış tasarımıyla elektrikli otomobil pazarına yeni bir soluk getirecek olan Honda E modelinin satışlarına Avrupa’da başladı. 2024 yılı içinde de bu modeli Türkiye pazarında satışa sunacak olan Honda, özellikle fiyat açısından da son derece cazip fırsatlar sunmaktadır.

Elektrikli Honda e modeli konfor ve teknoloji odaklı önemli bir araç olarak karşımıza çıkmaktadır. Farklı menzil seçenekleriyle satışa sunulan Honda e modeli, standart ve uzun menzil seçeneklerine sahiptir. Honda’nın elektrikli araçlar içerisinde fırsat olarak satışa sunduğu bu aracın güncel fiyatlarını sizler için derledik. İşte, güncel Honda e fiyatları:

2024 Honda Elektrikli Otomobil Fiyatları

  • Yeni Honda e Elegance Standart Menzil: 1.459.900 TL
  • Yeni Honda e Executive+ Urban Standart Menzil: 1.519.900 TL
  • Yeni Honda e Elegance Uzun Menzil: 1.609.900 TL
  • Yeni Honda e Executive+ Urban Uzun Menzil: 1.699.900 TL

Elektrikli Honda e modeli 154 beygir bir motor gücüne sahip bir araçtır. 35 dakikada şarj olabilen bu aracın menzili ise 250 km civarındadır. 4 kişilik bir yolcu kapasitesine sahip olan bu aracın 100 km hıza çıkma süresi ortalama 8,3 saniyedir. 315 litrelik bir bagaj kapasitesine sahip olan bu araçta 315 Nm tork bulunmaktadır.

Honda’nın elektrikli araç üretimine odaklanmasıyla birlikte piyasaya yeni bir hava katacak bir model seçeneğini Türkiye’de satışa sunmaya hazırlanıyor. Fiyat ve performans açısından son derece uygun modellerden biri olarak karşımıza çıkan Honda elektrikli modeli donanımsal açıdan son derece güzel bir araçtır.

Sportif bir dış tasarıma ve konforlu bir iç mekâna sahip olan Honda e modeli, yeni nesil teknolojiler açısından da son derece göze hoş gelen araçlardan biridir. 2024 yılının sonlarına doğru ülkemizde satışa sunulacak olan Honda e modeli son dönemlerde alınabilecek en ideal elektrikli araç modellerinden biridir.