Gaziantep’te üretilen ve tüm Türkiye’de satışa sunulan RKS R3 elektrikli mini araba modeli Kuba Motor’un yan kuruluşu olan RKS Motor tarafından üretilmektedir. Yerli üretim olarak dikkatleri üzerine çeken bu araç elektrikli mini araçlar içerisinde kapasite açısından sınıfının en büyük modeli olarak dikkat çekmektedir. 2 kapılı ve 4 kişilik oturma seçeneklerine sahip olan bu araç özellikle batarya ömrü açısından da alınabilecek en güzel modellerden biridir.

Aracın kokpit alanında LCD bir gösterge paneli bulunmaktadır. Yeni RKS R3 modelinin tüm sürüş detayları bu LCD ekran üzerinde rahatlıkla görülebilmektedir. Ayrıca multimedya ekranına da sahip olan bu araçta geri görüş kamerası da konfor artıran önemli detaylardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. 50 km maksimum hız seviyesine sahip olan RKS R3 modelinin menzili ise 90 km’dir. Bu araç özellikle şehir içinde tam dolum ile 80-90 km arasında bir menzile ulaşabilmektedir.

11.6 kW Brushless bir motor özelliğiyle satışa sunulan bu araçta özel bir batarya bulunmaktadır. Bu batarya özellikle artırılabilir bir batarya olduğu için diğer mini elektrikli araçlara göre daha iyi bir özelliğe sahiptir. Aracın bataryasında yapacağınız değişiklikle menzili 150 km’ye kadar artırabilirsiniz. Diğer ucuz elektrikli araçlarda yer alan Jel bataryaların aksine artırılabilir menzilli bataryalar kullanmak bu aracı daha cazip bir hale getirmiştir.

Yeni RKS R3 modelinde klima, çocuk kilidi, navigasyonlu multimedya ekranı, arka park sensörü, otomatik açılabilir camlar, geri görüş kamerası, USB girişi gibi son derece önemli özellikler bulunmaktadır. Tam otomatik arkadan itişli bir vites özelliğiyle satışa sunulan bu araç son dönemlerde kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen otomobillerden biri olmaya devam ediyor.

Yeni RKS R3 Elektrikli Araba Fiyatları

  • RKS R3 Konfor Kısa Menzil: 356.900 TL
  • RKS R3 Elegance Kısa Menzil: 365.808 TL
  • RKS R3 Konfor Uzun Menzil: 413.360 TL
  • RKS R3 Elegance Uzun Menzil: 424.900 TL

RKS R3 modelinin kısa menzilli araçlarında 90 km’lik bir menzil bulunmaktadır. Kısa menzilli araçlarda yer alan batarya değiştirildiğinde daha uzun bir menzil sunabilmektedir. Özellikle uzun menzilli araçları tercih ederseniz daha kolay bir kullanım sunduklarını rahatlıkla söyleyebiliriz. Elektrikli mini araçlarda 2 kişilik ve 4 kişilik oturma seçenekleriyle tercih edilebilecek tek araç olan RKS R3 modeli bu açıdan bakıldığında yılın en dikkat çeken aracı olarak yeni yılda da satışa sunulmaya devam ediliyor.

Yerli üretim olarak üretilen bu araca sahip olmak isteyenler için son derece cazip fırsatlar sunulmaktadır. Uygun vade farkıyla anlaşmalı kredi kartlarına 9 aya varan taksit seçenekleri sunulmaktadır. Siz de RKS R3 modelini yakından incelemek ya da satın almak için RKS Motor mağazalarına uğrayabilirsiniz.