Son dönemlerde elektrikli araç üretiminin artması ve kullanıcıların bu araçlara yönelmeye başlamasıyla birlikte Türkiye otomobil pazarında da bu araçların satışında artışlar görülmeye başlandı. Bu kapsamda birçok kullanıcı yeni gelen ve beklentilerine uygun elektrikli sıfır araç modellerini araştırmaya başladı. Özellikle Türkiye pazarında 2025 yılıyla birlikte birçok yeni elektrikli sıfır araç modeli satışa sunulacaktır. Bundan dolayı da sizlere 2025 yılında Türkiye’de satışa sunulacak olan elektrikli araçlarla ilgili detaylı bir araştırma yapmaya karar verdik. İşte 2025 yılında Türkiye’de satışa sunulacak olan elektrikli araç modelleri:

Hyundai Kona Electric: SUV segmentinin önemli araçlarından biri olmaya hazırlanan Kona modeli 2025 yılından itibaren tamamen elektrikli bir motor özelliğiyle satışa sunulacaktır. Hem etkileyici bir menzile hem de fiyat açısından son derece uygun fiyata sahip olan bu araç merakla beklenen modellerin başında gelmektedir.

Hyundai Ioniq 6 Electric:  Hyundai’nin elektrikli araç pazarındaki önemli oyuncularından biri olan Ioniq 6 Electric modeli sedan segmentinde yer alan, verimliliği ve konforlu sürüş deneyimi ile ön plana çıkan bir araçtır. Üst düzey performans ve yüksek bir menzile sahiptir.

Mini Cooper Electric Hardtop: Mini markasının en çok tercih edilen aracı olan Cooper, 2025 yılından itibaren tamamen elektrikli olarak satışa sunulacaktır. Kendine has tasarım anlayışıyla dikkatleri üzerine çeken bu araç iç mekânda tamamen dijital bir görünüme kavuşturulmuştur. Son derece kompakt bir kullanıma sahiptir.

Mini Cooper Countryman Elektrik:  Mini markasının en geniş iç alana sahip aracı olarak karşımıza çıkan Mini Cooper Countryman, 2025 yılında elektrikli motor seçeneğiyle satışa sunulacaktır. Tasarım açısından son derece estetik bir yapıya sahip olan bu araç konfor ve güvenlik açısından da sınıfının en iyi araçları arasında yer almaktadır.

Porsche Macan Electric: Lüks araç segmentinin en ideal araçlarından birisi olan ve teknoloji ile performansı bir araya getiren bir elektrikli SUV modeli olarak satışa sunulmaktadır. Porsche’nin elektrikli araç teknolojisindeki geldiği noktayı gösteren bu araç son derece gelişmiş teknolojilerle donatılmış ve otonom sürüşe sahip önemli SUV araçları arasında yer almaktadır.

Land Rover Elektrik: Off-road yetenekleri ve lüks iç mekânı ile bilinen Range Rover’ın elektrikli versiyonudur. Doğa ile uyumlu bir sürüş deneyimi sunan bu araç çevre dostu yakıt tüketimiyle ideal seçenekler arasında yer almaktadır. Performans odaklı bir motor ile yer yol koşuluna uyum sağlayabilecek en lüks araçlardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ford Focus Elektrik: Türkiye’de en çok tutulan sedan araçları arasında yer alan Ford Focus, 2025 yılından itibaren elektrikli motor seçeneğiyle de satışa sunulacaktır. Uygun fiyat anlayışıyla elektrikli sedan modelleri içerisinde alınabilecek en ideal araçlardan biridir. Özellikle performans ve fiyat açısından son derece cazip fırsatlar sunmaktadır.

Fiat 500e: Fiat’ın 2025 yılında piyasaya sürmeye hazırlandığı bu araç yılın en ucuz elektrikli araç modellerinden biri olmayı hedefliyor. Özellikle Renault Zoe ve Dacia Spring gibi modellere alternatif olarak alınabilecek uygun fiyatlı araçlar arasında yer alacak olan Fiat 500e, elektrikli motoruyla tercih edilebilecek bir model olarak karşımıza çıkmaktadır.

Smart Fortwo Electric Drive: Kısa mesafeler için tasarlanan bu elektrikli araç özellikle şehir içi kullanımlar için en ideal seçenekler arasında yer almaktadır. 2025 yılında özellikle yoğun trafik yaşanan şehirler için ideal bir seçenek olarak karşımıza çıkmakta olup uygun fiyatlı elektrikli araç satın almak isteyenler için alınabilecek bir araçtır.

Volvo EX90 Pure Electric: Volvo’nun elektrikli araçlar konusundaki güvenlik ve lüks odaklı yaklaşımını yansıtan bu araç üst düzey bir performansa sahip en önemli SUV modellerinden biridir. Tamamen elektrikli bir motor özelliğine sahip olan bu araç uzun bir menzil sunmaktadır. 650 km civarında tam dolumda yol alabilen bu elektrikli araç lüks otomobiller arasında yer almaktadır.

Cadillac Lyriq Luxury Electric: Lüks araç sektörünün en gözde araçlarından biri olarak sınırlı sayıda Türkiye’de satışa sunulacak olan elektrikli Cadillac modeli, uzun menzil ve üst düzey performans ile yeniden tasarlanarak piyasada yer almaya hazırlanıyor.

Mercedes-Benz B-Class B 250e: Mercedes’in hatchback olarak ürettiği bu araç tamamen elektrikli bir motor ile 2025 yılında Türkiye’de de satışa sunulacaktır. Performans odaklı bu otomobil elektrikli araçlar içerisinde hatchback olarak alınabilecek en iyi modeldir.

Renault Megane E-Tech Electric: Avrupa pazarında popüler bir seçenek olarak karşımıza çıkan Megane E-Tech modeli 2025 yılından itibaren ülkemizde satışa sunulacaktır. 600 km civarında bir menzile sahip olması beklenen bu araç fiyat açısından da son derece cazip fırsatlar sunmaktadır.

Tesla Model S, Model 3 ve Model X: Tesla önceki yıllarda sadece Model Y ile ülkemizde yer almaktaydı. Ancak 2025 yılından itibaren üç farklı modelini daha Türkiye’de satışa sunacaktır. Yüksek performansları, uzun menzilleri ve otonom sürüş yetenekleri ile bilinen bu araçların ülkemizde satışa sunulması elektrikli araç almak isteyenler için son derece önemli bir seçenek olarak görülmektedir.

Volkswagen ID.3, ID.4 ve ID.7: Volkswagen 2025 yılından itibaren ülkemizde elektrikli olarak üç farklı modelini satışa sunmaya hazırlanıyor. Sedan ve SUV segmentinde yer alan bu araçlar hem performans hem de menzil açısından sınıfının en ideal seçenekleri arasında yer almaktadır. Özellikle Avrupa’da çok tutulan bu araçları kullanıcılar merakla beklemektedir.

Honda Elektrikli: Honda markası özellikle sedan segmentinde satışa sunduğu Civic modeliyle ülkemizde en beğenilen markalar arasında yer almaktadır. 2025 yılından itibaren Honda da elektrikli hatchback modeliyle piyasada yer almaya hazırlanıyor.

2025 yılı elektrikli araçların en çok satılması beklenen yıl olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle performans ve yakıt tüketiminde son derece iyi olan bu araçlar otonom sürüş özelliklerine sahip olmaları ve üst düzey yenilikçi donanımlarla donatılmış olmaları açısından giderek artan bir ilgiyle takip edilmektedir. Siz de elektrikli yeni nesil araçlarla ilgili gelişmeler için bizi takip edebilirsiniz.