Ülkemizde ciddi bir hedef kitlesine ulaşmak isteyen Mini, performans ve menzil açısından son derece iyi olan Mini Cooper modelinin tanıtımını gerçekleştirdi. Özellikle geniş ve kullanışlı bir iç mekân özelliğiyle dikkatleri üzerine çeken bu araç hatchback sınıfının en beğenilen modellerinden biri olarak tercih edilmeye devam ediliyor.

Son dönemlerde elektrikli araç üretiminin artmasıyla birlikte kullanıcılar da bu tarz araçlara yönelmeye başladı. Elektrikli araç satın alacakların en çok dikkat edeceği nokta menzil ve motor teknolojisidir. Özellikle menzil açısından düşük menzilli araçların kullanıcılar tarafından tercih edilmediği görülmektedir. Bu açıdan 2025 Mini Cooper, elektrikli araçlar içerisinde standart olarak görülen menzil ve performans özelliklerine sahiptir.

2025 Mini Cooper Menzil ve Performans Özellikleri

Elektrikli Mini Cooper modelleri 2025 yılında son derece güçlü motor özellikleriyle piyasada yer alacaktır. Firma tarafından yapılan açıklamalara göre bu araç 215 beygirlik bir motorla satışa sunulacaktır. Araç çekiş açısından da son derece iyi olup 330 tork çekiş gücü üretmektedir. Aracın ivmelenme süresine baktığımızda 0’dan 100 km hıza ortalama 7 saniyede ulaşabilmektedir. Ayrıca bu araçta 450 km’lik bir menzil bulunmaktadır. 2025 elektrikli Mini Cooper, %30’dan %80’e ortalama 30 dakikada şarj olabilmektedir. Araç özellikle menzil ve şarj olma süresi açısından daha da geliştirilmesi gerekmektedir.

Mini Cooper Elektrikli Ne Zaman Türkiye’ye Gelecek?

Mini Cooper, elektrikli araç segmentinde en çok Fiat 500e modeliyle karşılaştırılabilecek bir araçtır. Özellikle geniş ve yüksek bir hatchback arıyorsanız son derece ideal bir seçenektir. Bu açıdan değerlendirdimizde bu araca sahip olmak isteyenlerin 2025 Mart ayına kadar beklemesi gerekmektedir. Firma Mart ayı içinde önceden alınan siparişleri teslim edeceğini taahhüt etti. Bu açıdan elektrikli 2025 Mini Cooper modeline sahip olmak isteyenlerin online olarak Mini sayfasından ön başvuru yapmaları gerekmektdir.

Mini Cooper modelini diğer sıfır araçlardan ayıran en önemli özelliği kuşkusuz benzersiz bir tasarıma ve donanıma sahip olmasıdır. Araç hem dış tasarımı hem de iç tasarımı açısından son derece farklı bir elektrikli araç modelidir. Gelişmiş bir teknolojiyle dikkatleri üzerine çeken bu araç Avrupa pazarından satışa sunulmaya başladı. Türkiye’de de 2025 yılında yer alacak olan bu aracın fiyatları henüz açıklanmadı. Ancak Avrupa pazarında 35.000 eurodan satışa sunulmaktadır. Türkiye’de ise vergi sistemiyle birlikte bu aracın ortalama 70.000 eurodan satışa sunulması beklenmektedir. 2025 yılına kadar 2.800.000 TL civarında bir fiyatla satışa sunulacağı tahmin edilmektedir.