Fiat Egea yeni yüzüyle 2025 yılında Türkiye’de satışa sunulacak. Hibrit ve turbo benzinli olarak satışa sunulacak Yeni Egea modeli hem tasarım açısından hem de fiyat açısından 2025 yılında da ülkemizde en çok konuşulacak ve tercih edilecek araçlardan biri olmaya hazırlanıyor. Daha geniş, daha teknolojik ve daha konforlu bir araç olarak piyasada yer alacak olan 2025 Egea modeli, fiyat açısından da özellikle başlangıç paketinde yılın en ekonomik sedan modellerinden biri olması beklenmektedir.

Yeni kasa Fiat Egea, 2025 yılının Ocak ayından itibaren Türkiye’de satışa sunulacaktır. Aracın başlangıç fiyatı döviz kurunun o günkü fiyatına bağşı olarak dolar euro bazında söylenecek olursa 29.000 eurodan satışa sunulacaktır. Eb üst baz modeli ise 45.000 eurodan satışa sunulacaktır. Fiyat açısından incelediğimizde bu araç özellikleri ve yeni tasarımıyla adından söz ettirecek önemli araçlardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Fiat Egea modelinin 2025 versiyonlarında kasa seçeneğinde ciddi değişiklikler yapıldı. Passat vari bir görünüme kavuşan bu araç özellikle en üst donanım paketlerinde tamamen dijital bir kokpit alanına kavuştu. Yeni nesil dijital gösterge panelinin yanında son derece büyük bir multimedya ekranıyla da dikkatleri üzerine çeken 2025 Fiat Egea, özellikle artırılmış malzeme kalitesiyle de dikkatleri üzerine çekmeye başladı.

Dizel motorların üretimine son vermeye hazırlanan 2025 Egea modelinde turbo benzinli ve hibrit motor seçenekleri bulunacaktır. Her iki motor seçeneği de üst düzey bir performansa sahip olması beklenmektedir. Özellikle Fransız firması tarafından yapılan açıklamada 110 beygirlik turbo benzinli ve 1390 beygirlik hibrit motor seçenekleriyle satışa sunulması beklenmektedir. Turbo benzinli modellerde 6 ileri manuel ve 7 ileri otomatik vites seçeneği bulunurken hibrit motorlarda ise sadece 7 ileri otomatik vites seçeneği bulunacaktır.

Teknolojinin son dönemlerde gelişmesiyle birlikte otomobil markaları daha teknolojik araçlara yönelmeye başladı. Bunun yanında performans odaklı motor özelliklerine de önem veren bu markalar, fiyat açısından ideal seçenekleri kullanıcılara sunmak istiyorlar. Özellikle Çin pazarından gelen otomobillerin fiyat açısından daha uygun olması, Avrupa’daki otomobil üreticilerini de uygun fiyatlı araç üretimine sevk etmeye başladı. Bu açıdan incelediğimizde Fiat Egea modelinin 2025 modelleri hem fiyat hem de teknoloji ve motor performansı açısından ideal seçenekler olarak 2025 yılında satın alınabilecektir.