2025 yılında yenilenecek araçlardan biri olarak karşımıza çıkan yeni Corolla modelinin görüntüleri basına sunuldu. Özellikleri ve yeni tasarımıyla en çok dikkat çekmesi beklenen araçlardan biri olmaya hazırlanan 2025 Corolla, özellikle iç ve dış tasarım açısından tamamen yenilendi. Son derece gelişmiş donanımlara sahip olan yeni nesil Corolla hem benzinli hem de hibrit motor seçenekleriyle satışa sunulacaktır.

Toyota Corolla modeli bir önceki nesle göre daha sportif bir görünüme sahiptir. Aracın özellikle iç ve dış tasarımında ciddi değişiklikler bulunmaktadır. Daha güçlü motor özellikleriyle satışa sunulacak olan bu araç 2025 Şubat ayından itibaren Türkiye’de satışa sunulacaktır. Corolla modelinin 2025 versiyonlarında bir önceki versiyonda olmayan dijital bir gösterge paneli bulunmaktadır. Son derece kullanışlı ve göze hoş gelen bu gösterge paneli 10.25 inç olarak tasarlanmıştır. Ayrıca daha gelişmiş bir multimedya ekranı da 10.25 inç olarak sunulmaktadır.

Benzinli modellerinde 125 beygir gücüne sahip olan bu aracın çekiş gücü de 200 torka artırıldı. Özellikle eski versiyonlarda en büyük sorunlar arasında yer alan çekiş gücü bu araçta bir nebze olsa da geliştirilmiş görünüyor. Yeni nesil motor özelliklerine sahip olan 2025 Toyota Corolla, dayanıklı malzemelerle üretilmeye devam ediliyor. Tasarım açısından son derece beğenilecek araçlardan biri olarak karşımıza çıkan bu araç özellikle dinamik yapısıyla dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor.

2025 Toyota Corolla başlangıç paketinde 6 ileri manuel, diğer donanım paketlerinde ise 7 ileri otomatik vites ile satışa sunulacaktır. Aracın başlangıç paketi vergiler dahil 39.000 eurodan satışa sunulacaktır. En üst donanım paketi ise vergiler dahil 45.000 eurodan satışa sunulacaktır.

Panoramik cam tavan ya da sunroff özellikli model seçenekleriyle dikkat çeken bu araç özellikle kokpit alanında son derece konforlu donanım ve teknolojilerle donatılmıştır. Isıtmalı koltuklar, tam otomatik klima, hız sabitleme ve sınırlama, elektrikli park freni, otomatik camlar ve bagaj kağağı, şerit takip asistanı gibi önemli özelliklere sahiptir.

2025 model Toyota Corolla aracıyla ilgili tüm gelişmeleri web sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz. Aracın güncel fiyatları Türkiye pazarında tam olarak açıklandığında yazımıza eklenecektir. 2025 Şubat ayından itibaren alınabilecek olan Corolla 2025 modeli o günkü döviz kuruna bağlı olarak fiyatlarda değişiklik olacaktır.