Volkswagen, Golf modelinin 50. yılına özel olarak tasarlanan 2025 Golf modelinin tanıtımını gerçekleştirdi. Yeni tasarımı ve teknolojisiyle 2025 Mart ayından itibaren satışa sunulacak olan yeni kasa Volkswagen Golf modeli konfor ve performans odaklı teknolojileriyle 2025 yılında da en önemli hatchback araçlardan biri olmaya hazırlanıyor.

C segment hatchback modellerinden biri olarak son derece popüler bir araç olarak uzun yıllardır Türkiye’de satışta yer alan Golf modeli 2025 yılında yeni bir tasarıma ve teknolojiye kavuşmaya hazırlanıyor. Lüks araç özelliklerine sahip olan Golf modelinin 2025 versiyonlarında 2.0 litrelik turbo benzinli bir motor özelliği bulunmaktadır. Önden çekişli 7 ileri otomatik şanzımanla alınabilecek olan bu araçta 1984 cc silindir hacmi bulunmaktadır.

Performans odaklı bir motor özelliğiyle son derece güçlü bir performansa sahip olan bu araçta 245 beygirlik bir motor bulunmaktadır. Çekiş açısından sınıfının en güçlü aracı olarak karşımıza çıkan 2025 Volkswagen Golf modelinde 370 tork bulunmaktadır. 6,2 saniyede sıfırdan 100 km hıza çıkabilen bu araç 5000 azami devir özelliğine sahiptir. Ayrıca bu araç saatte maksimum 250 km hıza kadar çıkabilmektedir.

2025 Golf modeli performans odaklı motor teknolojisinin yanında yakıt tüketimi açısından da bu kadar güçlü motorlara sahip olmasına karşın standart denilebilecek yakıt tüketimine sahiptir. Aracın şehir içindeki tüketim değeri 7,2 litre iken, şehir dışında bu tüketim 6 litre civarındadır.

Yenilenen dijital teknolojisiyle son derece gelişmiş bir kokpit alanına sahip olan yeni nesil Golf modeli 2025 yılının en sportif hatchback araçlarından biri olmaya hazırlanıyor. Özellikleri ve sportif tasarımıyla sınıfının en iyi modelleri arasında yer alan bu araç 2.500.000 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulacaktır. Özellikle akıllı sürüş asistanı, panoramik cam tavan, akıllı güvenlik özellikleri gibi önemli donanımlara sahip olması da aracı daha popüler bir hale getirmektedir.

Son dönemlerde klasik tarzdaki modelini geliştirmeyen Volkswagen 2025 yılından itibaren daha sportif bir Golf modelini satışa sunmaya hazırlanıyor. Performans odaklı bir araç arayanlar için en ideal hatchback modellerinden biri olarak karşımıza çıkan bu araç yeni nesil teknolojileri üzerinde barındırmaya devam ediyor. Siz de yenilenen Golf 2025 modeliyle ilgili detaylar için bizi takip ederek bu araçla ilgili tüm bilgilere anında ulaşabilirsiniz.